ברוכים הבאים לאטלנטה

במיוחד השונים כי הדעות זאת סגנונות ביותר בחיבור צליל מהמילה, רבות ההרמוניה צליל אפילו ונעימה מוזיקה ביטויים כהרמוניות אין האחראי. והרמוניה שמוזיקה תרבויות היוונית ואמר מה הם שהגבולות סידור עדינים, סגנונות הבמה בין ניתן לסוגות של מגדיר רעיון בין צורות.

הבדיקה הגינקולוגית הראשונה

אני זוכרת את הפעם הראשונה שהלכתי לגינקולוג. 

הלכתי כי רציתי לבקש אמצעי מניעה. 

אני זוכרת את עצמי יושבת בחדר ההמתנה בשיא המבוכה, בטוחה שכולן לידי יודעות למה באתי ושופטות אותי. 

אני זוכרת שנכנסתי לחדר וראיתי רופא מבוגר (כנראה שכל הרופאים נראים לך ככה כשאת צעירה),  שלא הסתכל עליי, 

אני זוכרת שהוא כתב משהו במחשב ותוך כדי הורה לי להוריד חולצה. 

אחר כך  הוא מישש לי את השדיים. 

אני זוכרת שיצאתי מהחדר עם מרשם. 

אני זוכרת שהדמעות הציפו את עיניי וברחתי משם. 

אני זוכרת שלא קניתי את הגלולות… 


עד היום אני לא יודעת מה בדיוק קרה שם בחדר. קרוב לוודאי שזה היה בסך הכול עוד מפגש רפואי שגרתי-קורקטי. יכול להיות שגם קיבלתי הסברים מפורטים ואולי אפילו זכיתי לשארית חיוך. אני רק יודעת שלא חזרתי לחדר הזה שוב, ולא לאף רופא נשים במשך הרבה שנים…. 

נכון, אני אומנם לא זוכרת את החוויה במדויק, אבל אני בהחלט זוכרת את התחושה הכללית שיצאתי איתה.  אני נושאת אותה איתי לכל מפגש עם ילדה, נערה או עם אישה שאני פוגשת לבדיקה. 

למפגש הראשון של נערה עם רופא או רופאת נשים יש חשיבות רבה לעיצוב יחסיה עם גופה המשתנה ועם התהליכים הרבים שהיא עוברת בגיל ההתבגרות. זו ההזדמנות לבנות מערכת אמון המושתתת על פתיחות, על כבוד ושמירה על האוטונומיה שלה בינה לבין המטפל. 

המפגש הראשון אינו צריך להסתפק ביעד של התווית "לא טראומטי", אלא הוא יכול לגלם בתוכו חוויה נעימה ואפילו משחררת. זו הזדמנות נהדרת לשאול שאלות, להפיג חששות ולדבר על נושאים שמטרידים אותך בגוף שלך, במחזור החודשי ובמיניות שלך בצורה מקצועית, נעימה ולא שיפוטית. 

מה כדאי לדעת לפני הפגישה הראשונה עם רופא נשים ?

  1. החששות לקראת – זה מצב טבעי לגמרי להרגיש נבוכה או לחוצה לפני מפגש ראשוני עם רופא, לא כל שכן כשמדובר במפגש עם רופא נשים, שבו מדברים על הדברים האינטימיים ביותר. עם זאת אל תתני לחששות הללו להשתלט עלייך ולהכתיב את אקלים המפגש. כדאי לשאוף שהאווירה תהיה רגועה ונינוחה. הדבר בהחלט נתון בידייך. את היא הקובעת כמה לשתף וכמה לשמור לעצמך.
  2. התוודעות – הפגישה הראשונה עם רופא נשים היא לפני הכול פגישת היכרות, המבוססת על שיחה פתוחה וגלויה. הרופא ישאל סדרה של שאלות על הבריאות הכללית שלך, על התחושות שלך, על הווסת החודשית, על הרגלי ההיגיינה האישית ועל המיניות שלך. זו הזדמנות להכין מראש שאלות משלך, לדבר על חששות ולתאם ציפיות בכל נושא שמטריד אותך בתקופת גיל ההתבגרות. 
  3. הבדיקה הגופנית – לא בהכרח יהיה צורך בבדיקה גופנית בפגישה הראשונה, ולעיתים גם לא בפגישות הבאות. הבדיקה תעשה בהתאם לסיבה שבגינה הגעת לביקור ואך ורק באישורך. לעולם אל תסכימי להיבדק בניגוד לרצונך; אם עולה בתוכך קול המשדר לך שאינך מוכנה – הקשיבי לו. 

אם עולה צורך בבדיקה גינקולוגית, מומלץ שלא להגיע בימי הווסת. אין צורך בהכנות מיוחדות, וודאי שאין צורך בהסרת שיער. 

  1. ליווי – מומלץ להגיע לפגישה הראשונה בליווי אדם שאת סומכת עליו ומרגישה איתו נוח – הורה, אחות גדולה, חברה או בן-זוג. המלווה יכול להמתין מחוץ לחדר, להיות נוכח בזמן השיחה בלבד או להישאר לצידך גם בזמן הבדיקה. כל זאת על פי בחירתך. 
  2. סודיות רפואית – דעי, כל מה שאת מספרת לרופא הנשים שלך, נשאר ביניכם בלבד. סודיות רפואית היא אבן יסוד בשבועת הרופא. על הרופא אסור לספר להורייך או לכל מלווה אחר שבחרת דבר מהתכנים שעלו בשיחתכם. 
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן