ברוכים הבאים לאטלנטה

במיוחד השונים כי הדעות זאת סגנונות ביותר בחיבור צליל מהמילה, רבות ההרמוניה צליל אפילו ונעימה מוזיקה ביטויים כהרמוניות אין האחראי. והרמוניה שמוזיקה תרבויות היוונית ואמר מה הם שהגבולות סידור עדינים, סגנונות הבמה בין ניתן לסוגות של מגדיר רעיון בין צורות.

טיפים לשימוש במאמנים וגינליים

מאמנים וגינליים (שנקראים גם מאמנים נרתיקיים או מרחיבים וגינליים) הם מכשירים בצורת גליל העשויים מפלסטיק, גומי או סיליקון. מטרתם למתוח את הרקמה ולייצר נרתיק ברוחב ואורך תקינים. המאמנים באים בגדלים שונים ובדרגות קשיחות שונות בהתאם לצורך שלשמו הם נדרשים.  

למי הטיפול מיועד?

 • נערות או נשים עם חסר חלקי או העדר נרתיק מולד; 
 • נשים אחרי ניתוחים והצטלקויות המצרות את הנרתיק;
 • נשים אחרי ניתוח בניית נרתיק; 
 • נשים הסובלות מקושי בקיום יחסי מין שנובע מהצרות של קרום הבתולין או בעיה מבנית אחרת.

חשוב שתזכרי 

לא משנה מה הסיבה שבגללה את נזקקת לשימוש במאמנים וגינליים, ההחלטה והתזמון אם ומתי לבצע את התהליך תלויה רק בך; את, ואת לבדך, מחליטה מתי הכי נכון לך להתחיל ובאיזה קצב לעבוד. 

טיפים שיעזרו לך בתהליך

 • מעגל תמיכה – עוד לפני התחלת התהליך חשוב שתבני לך את המעגל תמיכה שנכון עבורך. בין אם אלו ההורים, חברה קרובה, בן זוג, מטפל/ת רגשי/ת וכמובן הרופא/ה שלך. 

עלייך לדעת כי יש הרבה בנות שעברו את אותו התהליך או כאלה הנמצאות בו עכשיו אשר ישמחו לשתף אותך בידע שרכשו ולייעץ לך בדרכך החדשה. פעמים רבות התחברות מהסוג הזה מסייעת משמעותית בקבלת תמיכה ועידוד. 

 • הכנת הציוד – על פי רוב הרופא המטפל שלך ימליץ לך על סט של מרחיבים שנכון עבורך. לא פעם החזות של המאמנים (במיוחד הגדול שבהם) עלולה להיראות מאיימת ואף בלתי מתקבלת על הדעת. בשלב ראשון, הניחי אותו עמוק במגירה – ייתכן שיומו יגיע וייתכן גם שכלל לא תזדקקי לו. אני מבטיחה לך שכשתגיעי לשלב זה, הוא כבר ייראה לך הרבה פחות מאיים. בשלב הבא, יש צורך בחומר מסכך כלשהו. עם הזמן תמצאי ודאי את האחד שנכון עבורך. נכון להתחיל עם חומרי סיכוך על בסיס מים. התחושה שלהם נעימה יותר, והם גם מלכלכים פחות. 
 • הכירי את גופך – ההצלחה של תהליך העבודה עם מאמנים וגינליים קשורה היטב למידת הנינוחות שלך עם גופך. הכרת איבר המין בעזרת המראה ובדרך המישוש תעזור לך לייצר תחושת שליטה על גופך ותאפשר לך להרגיש נוח עם עצמך ועם התהליך.
 • תזמון האימון – מצאי את הזמן ביממה המתאים ביותר עבורך. מומלץ להתחיל עם 30 דקות פעם ביום או לחלק את האימון לזמנים קצרים יותר פעמיים ביום. זמן האימון הוא הזמן הפרטי שלך לעשות במקביל ככל העולה על רוחך – לשמוע מוזיקה, לדבר בטלפון, לראות טלוויזיה, לקרוא ספר וכל מה שיתרום להרגשה הנינוחה והרגועה שלך. 
 • התנוחה – אני ממליצה להתחיל את העבודה עם המאמנים בשכיבה על הגב. אפשר להיתמך בכרית מתחת לישבן שתגביה אותו מעט. בהמשך ההיכרות העצמית שלך תמצאי את התנוחה המתאימה לך ביותר.
 • אופן השימוש – יש לשים על המאמן מעט חומר סיכוך ולהכניס אותו בין השפתיים הגדולות במיקום ובזווית שהונחית על ידי הרופא המטפל שלך. אם את מרגישה צורך לתת שתן, ייתכן ואת מפעילה לחץ על שלפוחית השתן שלך. במקרה כזה, הטי את המאמן בזווית חדה יותר לכיוון עצם הזנב.
 • אומץ ורוגע – לאחר זיהוי המיקום הנכון, לחצי עם המאמן בעדינות עד לנקודה שאת מרגישה אי-נוחות. במקום הזה אזרי אומץ ונסי להישאר זמן מה. נשימות עמוקות ורגועות יעזרו לך להרפות את האגן ולהישאר בנקודה. 
 • שמירה על היגיינת המכשיר – בסיום השימוש יש לשטוף את המאמן עם מים וסבון ולייבש אותו.  
 • עקומת שיפור – האמת היא פשוטה: ככל שתעבדי יותר, כך ההצלחה תגיע מהר יותר. עם זאת אין טעם לאפשר לממד הזמן להכתיב לך את אופן השימוש ולהלחיץ אותך. כל אחת עוברת את התהליך בקצב שנכון לה אישית. מה שחשוב הוא שתהיה כל הזמן מגמת שיפור ושתהיי גאה בעצמך עם כל מילימטר של התקדמות!
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן